Novinky a důležitá sdělení

Causa kalmetizace: po řadě různých potíží  očkujeme proti tuberkulóze, i když stále není zcela ujasněná legislativa a zejména odpovědnost za případné komplikace (byť na konci roku 2019 se snad chystá příslušná legislativa). K jejich minimalizaci provádím vyšetření formou dotazů, které je cílené na imunokompetenci či výskyt kožních onemocnění, což je nejčastější zdroj komplikací kalmetizace. Termíny k dispozici u sestřičky, provozně je nutné objednávat po více pacientech - kromě toho, že bych porušovaL HYGIENICKÉ předpisy- tak bych musel podstatně zvýšit cenu očkování (ampule je po 5 dávkách) a je dost drahá.

11.12.2018. Jak jsem dříve psal, tak jsem se rozhodl upřednostnit záchranku před ambulancí. Hlavním důvodem je chování VZP stran úhrad zdravotní péče a z toho plynoucí nízká rentabilita ambulantní péče v kombinaci s nejistotou. 04.03.2020 Počínání  zdravotních pojišťoven stran úhrad zdravotní péče se změnilo o 180 stupňů, takže je nyní rentabilní protáhnout ordinační dobu- v roce 2018 bych v nově upravené ordinační době dělal na svoje náklady asi třetinu času, nemluvě o rizicích (morálním i právním, též i riziku vyhoření)

V roce 2020 se pokusím co nejdříve dotáhnout změnu právní formy ambulance na s.r.o., což je poměrně náročná záležitost, bohužel změna je velmi nutná- slibuji si od toho zvýšení finanční stability ambulance a od toho si slibuji větší pohodu a možnost rozšíření o další služby... Poté dle možností navýším ordinační dobu.

Zavřeno bude 19. a 20.března, viz kontakty

Coronavirus aktuálně: Ministr zdravotnictví sice zpívá lépe než já, ale spolu s   hlavní hygieničkou  dle očekávání fatálně selhali. Neschopnost zajistit základní pomůcky -respirátory- je kolosální. např. záchranná služba dostala pouze 50 ks respirátorů... Zajištění těchto pomůcek je řešeno v pandemickém plánu, který je již mnoho let zpracován...

Po velkém zvažování a s přihlédnutím k tomu, že v oblasti se koronavirové onemocnění vyskytlo v 5 případech, omezím provoz do získání respirátorů na objednané pacienty plus po telefonické domluvě na akutní kontroly.  V případě toho, že bych onemocněl, bude ambulance stát několik týdnů- a manželka je taky lékařka.

Aktuálně 18.3.: zatím vybavení není a nebude, příslib dodávky je na neděli.

prosím pacienty, aby nenavštěvovali lékaře s banálními příznaky (teplota, kašel) si vzali paralen/ibalgin a kontaktovali nás telefonicky. Pacienty s těžšími příznaky prosím o telefonický kontakt.

pacientům, kteří se cítí v pořádku, budeme posílat léky via e-recept, nicméně nemusíme poslat všem 1800 pacientům recpet dnes!!!!


Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus