Novinky a důležitá sdělení

Causa kalmetizace. K jejich minimalizaci provádím vyšetření formou dotazů, které je cílené na imunokompetenci či výskyt kožních onemocnění, což je nejčastější zdroj komplikací kalmetizace. Termíny k dispozici u sestřičky, provozně je nutné objednávat po více pacientech - kromě toho, že bych porušoval HYGIENICKÉ předpisy- tak bych musel podstatně zvýšit cenu očkování (ampule je po 5 dávkách) a je dost drahá.

 

Aktuální objednací lhůty (úprava 19.2.2023:)- protože přebíráme pacienty z Roudnice, tak se natáhla a byla i skoro půl roku, ale nyní se už podařila tahle šílenost zkrotit na 4-5 týdnů. Pokouším se sehnat dalšího lékaře, nabízím dlouhé peníze a doufám... Zatím jsem sehnal sestřičku č. 2, což pomohlo zrychlit práci.  Prostě nemohu více, nějaký čas spotřebuje správa ambulance,  je mi líto.

Ale stále je to dlouho. Nezbyde než pokračovat ve vyšetřování na 2 etapy- nejprve plicní funkce a rentgen (ty můžeme stihnout během asi 10 dnů), někdy s laboratořemi, protože tam máme šanci zachytit některé opravdu závažné stavy a pacienty objednat dříve.   Chronickým pacientům z Roudnice pošleme zatím  léky, v tom nemám problém.


Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus