Coronavirus

Coronavirus a zdravotnictví: Nebezpečný je zpravidla pro pacienty v horším biologickém stavu, v některých případech bych řekl, že smrt je vysvobozením. Nicméně se nečetné závažné průběhy objevují i u mladých lidí a ty následky mohou být fatální či celoživotní.

Nyní doplácíme na únavu z délky opatření, chaos v instrukcích

Aktuální opatření 1.3.2021 a víceméně totéž platí i v prosinci: pokládám je se znalostí stavu nemocnic za  chaotická. Obávám se, aby nenapáchaly víc škod než užitku. Už takhle je respekt k státní moci velmi  nízký a při zachování nejen průmyslového provozu vzniká neřešitelná situace pro ty, co mají malé děti.  Takže nezbyde než porušovat zákony.  Vakcíny nejsou "vychytané", ale to se ani při krátkosti vývoje nedalo čekat. To by totiž znamenalo mít opravdu šťastnou ruku.

Vakcinace: cestou očkovacích center či PL, u nás nyní kapacitně nelze.

Opatření v ambulanci: prosím o jejich dodržování

1/ v čekárně  je ústenka povinná.  Není nutné chodit hned na 12:00, jsme celou ordinační dobu... Od 12.10.: maximální počet pacientů v čekárně bude 5, ostatní počkají venku. Prosím o využívání elektronické formy komunikace -email (viz kontakt)- v případech, kdy je to možné a účelné.

2/ vzhledem ke zvýšenému hyg. režimu potřebujeme mezi pacienty čas na desinfekci. Čeleď coronaviridae jsou abstinenti- zejména koncentované lihové roztoky jim nedělají dobře, takže to u nás bude smrdět ja v lihovaru. Bohužel smrtící koncentrace pro virus je vyšší než pro člověka, takže nejde použít k prevenci onemocnění.

3/ Provádíme  náročnější funkční vyšetření, vzhledem k hygienickému režimu většinou v úterý.

Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus