Coronavirus

Coronavirus a zdravotnictví: Většinou jde o provleklé lehčí onemocnění, ale při rychlosti šíření hrozí zahlcením a/nebo paralýzou zdravotnických systémů i díky výskytu u personálu. Nebezpečný je zpravidla pro pacienty v horším biologickém stavu, v některých případech bych řekl, že smrt je vysvobozením. Horší je, že průšvih je to u imunosuprimovaných pacientů, např. s léčenými nádory či po transplantacích. Již několik tisíc případů na mělnickém okrese spolehlivě zahltí zdravotní péči, především intenzívní lůžka. Proto souhlasím s opatřeními až na jediné- ten právník, co se vydává za ministra zdravotnictví, nesedí v base a není mu sděleno obvinění z několika  trestných činů.

Vývoj u nás je zatím až nečekaně příznivý, ale zdůraznil bych to "zatím".  Na podzim může být klidně vše jinak. Stejně otázka je, proč je u nás tak příznivá situace- může se na tom podílet imunogenetika (příkladem je prasečí chřipka, která řádila v hispánské populaci více než v kavkazské), mutace viru, vysoká senzitivita na UV záření, hovoří se i o souvislosti s očkovýáním proti tuberkulóze.

Opatření v ambulanci: prosím o jejich diodržování

1/ v čekárně  je ústenka povinná.  Není nutné chodit hned na 12:00, jsme celou ordinační dobu... Bude-li pokračovat trend, kdy v 1 hodinu je čekárna plná - i 12 lidí, budeme muset omezit přístup do čekárny.

2/ vzhledem ke zvýšenému hyg. režimu potřebujeme mezi pacienty čas na desinfekci. Čeleď coronaviridae jsou abstinenti- zejména koncentované lihové roztoky jim nedělají dobře, takže to u nás bude smrdět ja v lihovaru. Bohužel smrtící koncentrace pro virus je vyšší než pro člověka, takže nejde použít k prevenci onemocnění.

3/ Provádíme  náročnější funkční vyšetření, vzhledem k hygienickému režimu většinou v úterý.
Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus